18.03.2024
Kahemängulisel turneel Ventspilsis ja Liepajas pidid viimsilased reedel tunnistama Ventspilsi paremust  90:97  kuid ...
13.03.2024
Easter Tournament osaleja info, kaasa ja meelespea.
13.03.2024
Neljapäeval siirdub meie esindusmeeskond kahemängulisele Läti turneele, kus kohtutakse esmalt reedel BK Ventspilsi ja laupäeval BK Liepajaga. Mänge on võimalik vaadata

Koduselt finaalturniirilt Viimsisse hõbemedalid (0)
20.05.2019

18.-19.mail Viimsis, Karulaugu Spordikeskuses peetud noorte Eesti meistrivõistluste, ametliku nimega G4S Noorteliiga, U18 vanuseklassi finaalturniiril riputati põneva finaalimängu järel hõbemedalid kaela väljakuperemeestele KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK. Meistriks krooniti TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge.

Laupäeval peetud poolfinaalis alistasid viimsilased Hugo Toomi kaksikduubli toel 91:75 Tartu Ülikooli Korvpallikooli. Haarates initsiatiivi kohe mängu alguses juhtisid väljakuperemehed kogu mängu jooksul,  võites neljandikud vastavalt skooriga avaveerandi 26:18, poolaja 53:44 ja kolmanda veerandi 81:56. Seega viimasel veerandil nö mänguks ei läinudki.

Laupäevases teises poolfinaalis alistas TTÜ KK/TSK/Valge võistkond Audentese SK 90:85.

Pühapäeval peetud finaalkohtumist alustas paremini kodusaalis mänginud Viimsi haarates initsiatiivi ja hea visketabavuse toel mindi esimesele puhkepausile 30:19.

Teise mänguperioodi esimeses pooles püsis vahe kümne punkti piirimail kuid poolajale siirduti juba 42:42 viigiseisult. Viimsi alustas kolmandat veerandaega 11:0 vahespurdiga aga TTÜ vastas, tuli mängu tagasi ning tugevama veerandi lõpuga asus otsustava mänguperioodi eel juhtima 60:63. Kodupubliku toetusel vähendas Viimsi viiepunktiliseks kasvanud kaotusseisu seitse minutit enne normaalaja lõppu minimaalseks 66:67. Murdepunkt toimus otsustava veerandi keskel, kui Viimsi ei suutnud rünnakuid realiseerida ja Kasper Suurorgi kolmene kasvatas TTÜ eduseisu 68:76 peale. Vastastiku vahetati korve ja kui kellale oli jäänud alla kahe minuti juhtisid külalised 74:82 ning kodumeeskond Viimsi sealt enam ohtlikult lähedale ei jõudnudki. Lõppskoor 78:89.

24 punkti panustanud Hugo Toom  pidas kaotuse põhjuseks teisel poolajal seisma jäänud rünnakut ja vastase ühtlasemat koosseisu, „Mäng oli pisiasjades kinni ja nad said ka minuga paremini hakkama. TTÜ sai sealt oma emotsiooni ülesse ja hakkas siis ka viskeid ära panema.“

Meeskonna treener Kristjan Evart  tunnistas, et kaotus finaalis jääb kindlasti närima, aga tunnustas meeskonda, „Kindlasti sellises mängus, kus sul on võiduvõimalus olemas, jääb see närima, aga mul on poiste üle hea meel ja meil on põhjust enda üle uhke olla. 80 minutit finaalturniiril ja väga palju minuteid hooaja jooksul nad võitlesid ja täna said nad finaaliväärilise lahingu anda. Ma arvan, et publikule ja poistele kindlasti meeldis.“

Tanel Einaste jätkas, „Kuigi finaalis kaotada on alati mõru, siis selleks, et seda kogeda, tuleb esmalt finaali jõuda. Täna oli võitluslik, finaalivääriline mäng, mille üle kindlasti uhked võime olla. Üks meeskond pidi võitma ja teine kaotama. Õnnitleme võitjaid! Aga õnnitlen ka meie meeskonda ja tänan kõiki treenereid! Tänud kõikidele fännidele, toetajatele ja sponsoritele ilusa hooaja ning loomulikult finaalturniiri eest! Koos kaks nädalat tagasi siin samas Karulaugu Spordikeskuse korvpalliareenil  toimunud  esiliiga finaalturniiriga, võime öelda, et paremat algust ühele saalile on raske soovida ning Viimsi on korvpalli vald.“

Parimaid autasustasid Eesti rahvusmeeskonna keskmängija Maik-Kalev Kotsar ja Viimsi vallavanem Laine Randjärv.

Poiste kolmanda koha kohtumises alistas Audentse SK Ran Andre Pehka võiduviskega Tartu Ülikooli Korvpallikooli 86:84. Täpsemalt loe SIIN
Samas peetud tüdrukute meistrivõistluste paremusjärjestus: Tartu Kalev, Audentses SK/TSK, Pärnu Spordikool, KA Tallinna Kalev. Täpsemalt loe SIIN

Eesti Korvpalliliidu andmete kohaselt vaatas pühapäevast finaalmängu kohapeal 350 pealtvaatajat. Neile lisanduvad Delfi TV vahendusel kohtumist jälginud.