Registreeru kasutajaks Logi sisse
  Avaleht Sisukaart otsi
Uudised
23.04.2024
Korvpalliklubi Viimsi neli noortemeeskonda, sh U12, U13, U14 ja U19 poisid läbisid edukalt põhiturniiri ja veerandfinaalid, millega on juba endale kindlustanud koha noorte Eesti Meistrivõistlustel nelja parima ...
Kommenteeri
22.04.2024
Koolivaheajal, 20.aprill 2024.a kuni 28.aprill 2024. a, toimuvad treeningud muutunud treeningplaani alusel.
Kommenteeri
22.04.2024
Korvpalli Eesti Meistriliiga veerandfinaalseeria läheme kokku Tartu Ülikool Maks& Mooritsaga. Kuigi põhihooajal jäi mängude seis 0:2 tartlaste kasuks ja hea meelega lükkame favoriidikoorma värske peatreeneri Priit Vene õlgadele, ...
Kommenteeri

Toetajad:

Uudised Prindi
Korvpalliklubi Viimsi avas Noorte Euroliigas võiduarve (0)
25.01.2011
Hooaja 2010/2011 Euroopa Noorte Korvpalliliiga U15 poiste kõrgema divisjoni teine etapp toimus 7. kuni 9.jaanuar Kaunases. Võõrustajaks Leedu eliit-korvpallikool, suure Kaunase Zalgirise noortemeeskond KK Kaunas/ Sabonise Korvpallikool.

Teist hooaega Euroopa Noorte Korvpalliliigas mängiva Korvpalliklubi Viimsi 1996.a.s. poisid avasid selle hooaja võiduarve alistades BS Keizarmezs korvpallikooli Riiast.

Hooaja teise etapi esimeses mängus mindi kohe kokku kuulsa Marciulionise Korvpalliakadeemiaga Leedust, Vilniusest. Kuigi esimene poolaeg suudeti vastasega sammu pidada, siis teisel poolajal võttis nimekas vastane oma. Lõppskoor 47:77. Rõõmustavaks võib pidada, et esimesel kolm veerandaega püsisime mängus ja otsustav vahe kasvas, kui andsime mänguaega kogu pingile.
Ken Lill 12 ja Egert Lelle 10 punkti

Esimese mängudepäeva õhtul oli Viimsi poiste vastaseks taaskord nimekas Leedu korvpallikool, sel korral Sabonise Korvpalliakadeemia, Kaunasest.
Taaskord kolm veerandaega punkt-punti mängus püsides olid võõruastajad viimasel veerandil kindlamad ning tabasid mitmel korral lausa uskumatuid kaugviskeid, mis lõppskooriks tähendad 55:66.
Rauno Meister 16 punkti ja 13 lauapalli. Karl Lips 12 ja Egert Lelle 9 punkti. Alan Rebane 4 res.söötu.

Teise mängudepäeva hommikuses mängus “õnnestus” Viimsi poistel teha hooaja halvim etteaste. Olles üldjoontes rahul meeskonna esitusega avapäeval, andsid treenerid poistele uued ülessanded ja innustasid poisse tegema järgmist sammu “ilusatelt kaotustelt” võitudele. Kahjuks see eemärk viis poisid “krampi”.
Mängu alustasime kohe mitme sundimatu pallikaotusega. Kahjuks seda olukordades, kus pall oli kaitses juba omale võidetud või rünnakul vastane meid selleks kuidagi ei sundinud. See ebakindlus kandus meeskonnas aina edasi ning lõpuks ei leidunud enam ühtki poissi, kes oma mängu mängiks. Meie ebakindlus andis vastasele veelgi indu tegutsemiseks ja niigi raske maa-ala pressingu toel spurditi püüdmatult. Lõppskoor 70:27. Tegime vist “rekordilised” 45 pallikaotust.

Teise mängudepäeva õhtuses mängus kohtusime liiga liidri, täiseduga jätkava, Alvik Basketiga Stocholmist. Tugeva vastasega mängisime taaskord poolaja võrdselt, 24:27. Teisel poolajal, kui vastane endiselt umbes 10 punktises eduseisus püsis ning võit tundus ebareealne andsid treenerid taas rohkelt mänguaega kogu pingile, mis lõppskooriks paisutas vahe 43:70.
Karl Lips 14 punki ja 8 lauapalli.Egert Lelle 7 punkti ja 6 lauapalli. Ken Lill 6 punkti ja 11 lauapalli. Rauno Meister 9 lauapalli.

Etapi viimases mängus kotusime BS Keizarmezs korvpalliga Riiast, kes avaetapilt oli kogunud koguni 3 võit.
Meie passiivse kaitsemängu ja oma kõrge resutatiivsusega rünnakute tõttu suutsid lätlased poolajaks sissemängida 21 punktise eduseisu, 21:42. Viimsi mängust jäi puudu agressivsus kaitses ja ei tabatud viskeid ka väljamängitud viskekohtadelt.
Poolajal pidasid treenerid meeskonnale erutuskõne, mis nähtavasti läks õigesse kohta.
Agressivse kaitsemängu toel lubati vastasel visata II poolajal vaid 24 punkti. Ise samal ajal realiseerisid Viimsi poisid kiirrünnakuid ning tabasid hea protsendiga positsiooniviskeid.
Kõige selle tulemusena mingi viimasel minutil esmakordsel mängu juhima ja närvilistel lõpusekunditel suudeti 68:66 võit vormistada.
Karl Lips 17 punkti (kolmesed 5/8). Karl Gustav Soo 14 punkti. Egert Lelle 13 punkti, 5 res.söötu. Alan Rebane 12 punkti. Rauno Meister 11 lauapalli.

Etapi kokkuvõtteks jäid treenerid meeskonna esitusega üldjoontes rahule.
Tanel Einaste: “Avasime võiduarve mängides 5 mängu lähinaabrite eliitklubidega.
Paha maitse jäi suhu vaid mängust BS Kaunasega, kui tühjalt kohalt mängu ise käest andsime. Ju polnud poisid veel selliseks eesmärgiks (võit) valmis.
Teistes mängudes suutsime kõigiga 2 või 3 või 4 veerandit mängida.
Jah meie pink ei too võrdväärset vahetust ja sealt ka mängude veidi suured katusenumbrid.
Pole küll vabandus, aga kahjuks jäi Kaunase etapilt eemale meie liider Robin Jürjens. Tema oleks suutnud juba üksi vastastele palju peavalu tekitada, liiga keskmiselt ca 20 punkti, meid aidata ning seega oleks üks käik treeneritel juures olnud.
Samas tuleb kõiges midagi positiivset näha. Heameelt tegi Egert avanemine skoori tegemisel, Keni edasiminek kaitses, pink sai erakordselt palju mänguaega, Alani tegutsemine mängujuhina, Karli tegutsemine kaitses ja tabatud visked.
Loodsime siitki etapilt veidi rohkem võidulisa, aga oleme rahul ka ühe võiduga.
Samas on seda enam kahju Moskva etapi kahest tasavägisest mängu lõpust, mis endakasuks pöörates oleks sisuliselt tähendanud koha kindlustamist ka järgmiseks aastaks liiga Eliit-divisjonis. Nüüd tuleb selleks märtsis Tallinnas kõvasti selleks pingutada.”

EYBL U15 I divisjoni järgmine etapp toimub juba 4. kuni 6.märts Tallinnas.