Sinu tellimuskorv on tühi!
   
Registreeru kasutajaks Logi sisse
  Avaleht Sisukaart otsi
Uudised
23.10.2020
Alexela eripakkumine Korvpalliklubi Viimsi/Estover liikmetele. Alexela partner on hea ja kasulik olla, sest Alexela uus lojaalsusprogramm ja Kodukaart muudavad igat liiki energia Sinu jaoks soodsamaks!
Kommenteeri
23.10.2020
Sportlandi Viimsi Keskuse kaupluses on saadaval uuenenud "Viimsi Basketball" kollektsioon, sh: laste ja täiskasvanute dressiplussid ja -püksid ning T-särgid ja laste  tuulepluus.
Kommenteeri
17.10.2020
Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindusmeeskond KK Viimsi/Noto jätkas korvpalli Eesti esiliiga, ametliku nimega Saku I Liiga hooaega võidukalt, alistades koduväljakul Tamsalu Los Toros/TALTECHi  tulemusega
Kommenteeri

Toetajad:

Uudised Prindi
Viimsist Euroopa tugevaimasse korvpalliliigasse - Korvpalliklubi Viimsi/Estover kasvandik Sander Raieste tegi debüüdi Euroliigas (0)
12.10.2020
» Sander Raieste (palliga).Foto: Euroleague.net

Viimsis, treenerite Sulev Särekanno käe all alustanud ja Valdo Lipsu juures korvpallitreeninguid jätkanud Sander Raieste, kes käesoleval hooajal on stabiilselt kuulunud koduklubi algviisikusse, tegi 2.oktoobril debüüdi ka Euroopa tugevaimas klubikorvpallisarjas ning alustas mängu algviisikus ka möödunud reedel.

Raieste koduklubi Vitoria Baskonia alustas Euroliiga hooaega magusa 76:63 võiduga Madridi Reali üle. Meeskonna nimekirja on 21-aastane Raieste Euroliiga mängus kuulunud ka varem, kuid seni ei olnud viimsilane väljakule pääsenud. Kuuludes nimetatud võidumängus Baskonia algkoosseisu, sai Raiestest seitsmes eestlane, kes tänapäevases Euroliigas platsil on käinud.

Euroliiga debüütmängus usaldati Raieste platsile 11 minutiks, mille jooksul jäi sel korral punktiarve avamata kuid Eesti koondislane võttis kolm lauapalli ja tema vastu tegid Reali pallurid kaks viga.

Möödunud reedel oli eestlaste jaoks kõige olulisem Raieste koduklubi Vitoria Baskonia mäng Belgradi Crvena zvezdaga, mille hispaanlaste Baskonia kaotas võõrsil 73:90. 21-aastane Raieste alustas mängu Baskonia algkoosseisu. 11 minutiga võttis ta kolm ründelauapalli ja andis ühe korvisöödu, kuid eksis ühel kahe- ja ühel kolmepunktiviskel.

 

Sander Raieste alustas korvpallitreeninguid Viimsis 2006.aastal Sulev Särekanno käe all, jätkates treeninguid Valdo Lipsu ja teiste treenerite juhendamisel. 2016.aastal sõlmis Raieste karjääri esimese profilepingu Hispaani suurklubi Vitoria Baskoniaga. Hooajal 2019/2020 esindas Raieste laenulepingu alusel kodust klubikorvpalli lipulaeva BC Kalev/Cramot. 2020.aasta suvel pikendas Raieste Baskoniaga lepingut 2024.aastani peale mida on stabiilselt kuulunud koduklubi algkooseisu nii hooaja eelsetes kontroll- kui ka Hispaania meistriliiga kohtumistes.

 


 

Sander Raieste esimene treener Sulev Särekanno, „Sander oli energiat täis ja teda jätkus kõikjale, nii väljakule, kui selle äärde.“

 

 

Kuidas Sander korvpallijuurde jõudis?

SS: Sander alustas korvpallitrennidega Viimsis 2006 a. Trennid toimusid praeguses tennisehallis, mis oli sel hetkel kohandatud ka korvpalli mängimiseks. 1999 sa. poistest tekkis kohe tore seltskond. Kõik olid tõsised kossuhuvilised ja seepärast ka innustunud ja valmis trennides pingutama ning uusi asju omandama. Sander oli energiat täis ja teda jätkus kõikjale, nii väljakule, kui selle äärde. Vahel oli tegemist, et seda energiat pudelis hoida.

 

Milline õpilane Sander oli? Rõõme, raskusi?

SS: Sander oli hea pallitunnetusega ja koordinatsiooniga. Hiljem ka hea viskekäega. Esimestel aastatel keskendusime nagu ikka korvpalli põhitõdele - põrgatus, söötmine, sammudelt vise. Hiljem panime rõhku kaitsemängule - asend, asendis liikumine.

 

Kas said kohe aru, et siit on mängumees kasvamas?

SS: Mini vanuseklassis oli Sander üks kahest meeskonna parimast skoorijast. Enamus punktid tulid üks-üks mängust. Läbimurdel oli ta kiire ja osav nii vasaku, kui parema käe poolt. Samuti jagus teda lauavõitlusesse ja kaitsesse.

 

Mis olid treeningute peamised rõhuasetused?

SS: Hiljem asendusid Sanderi tormakus ja energia mõtestatud ja targa ning ratsionaalse tegevusega. Kindlasti mõjusid tervikuna hästi poiste omavahelised head ja sõbralikud suhted. Usun, et kõigil kaaslastel on Sandri üle hea meel ja hoiavad talle edaspidigi pöialt.

 

www.kkviimsi.ee / www.kesklinnakk.ee

FB/kkviimsi / FB/kesklinnakk

IG/kkviimsikesklinnakk

YT/kkiimsi

 

Kommenteeri
Mängukalender
23.10 Kuremaa Spordihoone
24.10 Karulaugu Spordikeskus
24.10 Karulaugu Spordikeskus
Karulaugu Spordikeskus
Begoonia tee 3, Viimsi vald 74001   E-post: kkviimsi@kkviimsi.ee
Registrikood: 80174429   Pangakonto: Swedbank EE642200221020368608
 
   ...