17.04.2024
Korvpalliklubi Viimsi viib 10.-14.juuli läbi U12 kuni U17 vanuseklassi poistele mõeldud korvpallilaagri, mille eesmärgiks on pakkuda noorkorvpalluritele võimalust treenida tipptasemel treenerite käe all.
15.04.2024
Korvpalliklubi Viimsi lapsed- ja noored ning esindusmeeskonna mängijad võtsid enda kanda 12.- ja 13.aprill Viimsi, Viimsi Keskuses toimunud Toidupanga toidukogumispäevad. Kahe päeva sisse mahtunud 13 tunni jooksul ...
14.04.2024
Järjekorras teise treeningmängu pidas Viimsi eile kodusaalis Tallinna Kalev/SNABB meeskonna vastu.

KK Viimsi lõpetas edukalt Euroopa Noorte Korvpalli Liiga hooaja (0)
29.03.2010
Euroopa Noorte Korvpalliliiga EYBL U14 vanuseklassi viimasel etapil Lätis, Liepajas saavutas KK Viimsi nelja võiduga viiest mängust etapi III koha.
KK Viimsi nime all mängis Euroopa Noorte Korvpalli Liigas ühendmeeskond Korvpalliklubi Viimsi ja Rapla Korvpallikooli õpilastest.

Hooaja viimase etapi esimeses mängus, reede hommikul kohtuti kohaliku meeskonnaga, kellel seni samuti tabelis kuus võitu kümnest mängust.
Mäng algas Viimsi jaoks edukalt, minnes juhtima 14:6. Tabavate kaugvisete toel lõpetas Liepaja I veerandaja juba 18:17 eduseius. Punkpunkti heitluses kulges mäng normaalaja lõpuni, mis andis tulemuseks 60:60 ja seega lisaaja.
Lisaajal suutsid Viimsi poisid välja mängida kahe punktilise eduseisu, 69:67.
KK Viimsi resultatiivsemad olid Ken Lill 26 ja Robin Jürjens 20 punktiga. Ära tuleb märkida ka Egert Lelle ja Alan Rebase töö kaitses, vastase liidri takistamise ning Rauno Meistri 4 punkti lisaajal.

Avapäeva teises mängus kohtus Viimsi pika ja võimsa BC Khimkiga, Venemaalt. Mäng algas Viimsi poolele suure ehmatusega, mille tagajärjel oldi veerandajaks kaotusseisus 9:38! Järgmised veerandajad mängiti küll enam-vähem võrdselt, aga võitja oli juba otsustatud.
Lõppskoor 46:90.
KK Viimsi resultatiivsemad olid Karl Lips 12 ja Robin Jürjens 11.

Teise võistluspäeva esimeses mängus kohtuti BS Spars (Ventspils) meeskonnaga, kellel seni samuti tabelis seitse võitu kaheteistkümnest mängust.
Mäng kulges avavilest alates Viimsi poiste dikteerimisel, kuid olukordade realiseerimine jättis kõvasti soovida ning seega alustati IV veerandit vaid neljapunktlises eduseisus. Kohe viimase veerandaja alguses õnnestus mänguline ülekaal ka numbritesse vormistada, tehes 10:0 vahespudi. Seda edu hoiti mängu lõpuni. Lõppskoor 65:53.
KK Viimsi resultatiivsemad olid Ken Lill 18, Karl Lips 14, Rauno Meister 11. Robin Jürjens piirdus 8 punktiga.

Laupaõhtuses mängus oli vastaseks BS Orbita (Venemaa), kel seni tabelis 3 võitu.
Sarnaselt hommikusele mängule ei suudetud esimesel poolajal mängulist paremust resultaadiks vormistada ning poolaeg lõppes 32:34, Viimsi poiste kaotusseisus.
Kolmanda veerandi keskpaigast spurtis Viimsi paranenud kaitsetöö toel 13:0. Sel perioodil ei pääsenud Orbita poisid mitmel korral 24 sekundi jooksul isegi viskele.
Lõppskoor 66:51.
KK Viimsi resultatiivsemad olid Robin Jürjens ja Karl Lips 19, Ken Lill 15.

Hooaja viimases mängus, pühapäeva hommikul kohtuti BC Panaterra meeskonnaga Moskvast.
Mäng algas Viimsi poistele “ootamatult”. Taaskord ei suudetud realiseerida oma võimalusi, aga mis peamine, kaitsemäng puudus sootuks. Seisult 1:2 lubati vastastel teha koguni 10:0 vahespurt. Esimene veerandaeg 9:16. Ka teine veerand kulges sarnase tsenaariumi kohaselt.
Vahejal treenerite poolt läbiviidud “ergutuskõne” läks õigesse kohta. Teisel poolajal tuli platsile hoopis teine meeskond.
Eduka ja agressiivse kaitsemängu ning kiirrünnakute toel alustati veerandit kohe omakorda 7:0 spurdiga. III veerandi lõpuks olid tablool juba 43:40 edunumbrid Viimsile. Viimasel veerandil lubati vastasel visata vaid 4 punkti ning lõppskoor märkis 58:44 KK Viimsi võitu.
KK Viimsi resultatiivsemad Robin Jürjens 19, Ken Lill 17, Rauno Reister 14.

Nelja võiduga viiest mängus saavutas KK Viimsi etapi III koha. Etapivõit ja teine koht rändasid Leetu, vastavalt Marciulionise Korvpalliakadeemia ning BS Vilniuse meeskondadega.

Kolme etapi kokkuvõttes kuulus KK Viimsi meeskonnale alagrupi viies koht, 10 võitu (15 mängu). Seega tagati koht mängimaks järgmisel hooajal  I divisjonis ning 15 hindamatut rahvusvahelist kohtumist, kolme turniiri jooksul, vanuseklassi tipp-meeskondadega. See seab uueks hooajaks valmistumisel juba täna uued nõudmised.
Alagrupi võitis täiseduga Marciulionise Korvpalliakadeemia.

Esimesel etapil Poolas, 2009.aasta novembris võideti viiest mängust üks. Koduetapp jaanuari keskpaigas, Viimsis läbiti täiseduga. Hooaja viimasel etapil Lätis võideti neli mängu.

Treener Tanel Einaste: “Kindlasti ületasime tulemuslikult kõiki ootusi. Ka mänguliselt läksimenii individuaalselt kui ka meeskonnana iga etapiga paremaks. Kahju, et esimesel etapil puudusid Ken ja Egert. Kindlasti oleks start edukam olnud.
Hetkel tagasivaadates on kahju mängust BC Himkiga, kus võiduvõimalused ise võitluseta käest andsime. Me oleks ka selleks võimalised olnud! Ka mäng Varssavi meeskonnaga oleks täiskoosseisuga mängides olnud meile jõukohane võita.
Mõnes mängus tahtid treenerid võitu rohkem kui mängijad. Seda ilmingut peame tulevikus vältima!
Oma mängule panime aluse just tugeva kaitsega, kiire ja terava rünnakuga, inividuaalse meisterlikkusega.
Enim teebki rõõmu, et meie liidrid on väga arvestataval tasemel ka kõrges mängus. Samas astusid kõik poisid suur sammu edasi ja ilmselt said paljud alles nüüd aru, kuidas seda mängu mängitakse ja kui palju selleks pingutama peab. Eesti liigas ei kogeks seda kunagi.
Olen liigas osalemisega ja poiste arenguga väga rahul”

KK Viimsi meeskonda EYBL liigas tugevdasid Rapla Korvpallikooli, treener Indrek Ruuu õpilased Ken Lill, Rauno Meister ja Karl Gustav Soo. Tanel Einaste “Ilma võõrleegionäride abita oleks sarnase tulemuse saavutamine olnud kindlasti võimatu. Mis aga tulemusest tähtsam, et külaliste kaasamine lubas meeskonnal olla kõrges mängus ja anda seega kokkuvõttes kõigile väga väärtuslikke kogemusi. Kindlasti olid saadud mänguminutid oluliselt kvaliteetsemad. Olime ühise eesmärgi nimel väljas”.

KK Viimsi meeskonnas mängisid Euroopa Noorte Korvpalli Liigas: Karl Robin Jürjens, Arles Egert Lelle, Karl Johan Lips, Alan Joonatan Rebane, Ott Sander Kapper, Hendrik Randveer, Magnus Kruusing, Roland Rebase, Robert Katmann, Ken Lill (Rapla KK), Rauno Meister (Rapla KK), Karl Gustav Soo (Rapla KK).
Treenerid: Tanel Einaste ja Valdo Lips.

Täname kõiki lapsevanemaid, toetajaid, Rapla Korvpallikooli ning fänne.
Erilised tänud Valdo Lipsule, kes kogu liigas osalemisega kaasnevat organisatoorset poolt vedas ning oli suureks abiks kõikidel etappidel ning ka treeningtöös!