28.03.2024
Leia Easter Tournament 2024 ajakavad ja tulemused:
27.03.2024
Viimsi noor meeskond võitis Eesti-Läti ühisliigas 6 mängu ning tuli kokkuvõttes 15.kohale. Võtmaks põhiturniiri kokku tegime juttu meeskonna peatreener Valdo Lipsu, katne ...
25.03.2024
Easter Tournament osaleja info, kaasa ja meelespea.

Visketabavusega hädas olnud KK Viimsi/Sportland alistas koduväljakul lätlaste Valmiera (0)
14.02.2022

Pühapäeval, 13.veebruaril Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga raames peetud kohtumises alistas visketabavusega hädas olnud KK Viimsi/Sportland lätlaste Valmiera GLASS VIA 73:70. Viimsilastele oli see hooaja 14 või 7 kaotuse kõrvale. Mängule elas kohapeal kaasa 280 inimest.

Väljakuperemehed alustasid mängu paremini, kontrollides mängu ning võites esimese ja teise veerandi mindi pikale vaheajale Viimsi eduseisus 39:33. Kolmandal veerandajal tabas hullumeelseid viskeid Valmiera liider, eelmisel hooajal Eesti meisterklubis pallinud Janis Kaufmanis, samal ajal kui visketabavusega hädas olev KK Viimsi/Sportland ei realiseerinud väljamängitud viskekohti. Kokkuvõttes leidsid Valdo Lipsu hoolealused kolmenda perioodi lõpuks ennast 52:54 kaotusseisus. Viimast veerandit alustasid viimsilased taas suurepäraselt, kui pooleteise minutiga tehti 10:0 spurt, 62:54, kuid ikkagi lubati Valmiera taas mängu. Viis minutit enne kohtumise lõppu pääses Viimsi Rait-Riivo Laane tabavast kaugviskest juhtima 67:60 kuid kaks minutit hiljem särasid tablool aga taas viiginumbrid, 67:67. Mõned sekundid hiljem vabaviskejoonele pääsenud Laane oli mõlemal sooritusel täpne, kuid juba järgmisel rünnakul sopsas perimeetrilt Ricards Greitāns, viies lätlased punktiga juhtima, 70:69. Viimsilastel oli vastus olemas tsentri Ronalds Zaķise näol, kes Karl Johan Lipsu söödust palli läbi korvirõnga surus, 71:70. Mängida oli jäänud kolmkümmend sekundit, kui KK Viimsi/Sportlandi mängujuht Devin Harris tegi läbimurdest, 73:70. Kaks korda joone tagant ning korra kahepunktiviset üritanud Valmierat edu ei saatnud. Tulemust ei andnud ka Klāvs Dubultsi neli sekundit enne lõpusireeni teenitud vabavisked. Viimasel kahel minutil ja neljakümne kolmel sekundil õnnestus viimsilastel konkurendid kuival hoida.

KK Viimsi/Sportland meeskonnaga taasliitunud Karl Johan Lips, „Järjekordselt mängisime sama halvasti nagu Ogre vastu, kolmesed kahekümne kolmest kolm. Ei tea, mis värk on. Õnneks täna oli vastane grammi võrra nõrgem ja suutsime võidu koju tuua aga peame midagi muutma, et hakata paremini neid viskeid viskama.“

Treener Kristjan Evart, „Võit on kindlasti pluss aga miinuspooli ka palju. Kuidagi viimasel ajal oleme visetega augus. Iseenesest mängisime hästi, mängisime viskekohad välja aga pall kahjuks läbi rõnga ei läinud. Nii lihtne see ongi. Oli võimalus visata grammi võrra parema protsendiga ja see mäng kindlamini koju tuua.“

Taavi Jurkatamm 18 punkti, 5 lauapalli ja 2 blokki. Rain Veideman 14 punkti, 4 vaheltlõiget ja 3 korvisöötu. Ronalds Zakis 12 punkti ja 10 lauapalli. Karl Johan Lips 11 punkti, 10 lauapalli ja 8 korvisöötu.

KK Viimsi/Sportland asub Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga turniiritabelis neljateistkümne võidu ja seitsme kaotusega neljandal real.