28.03.2024
Leia Easter Tournament 2024 ajakavad ja tulemused:
27.03.2024
Viimsi noor meeskond võitis Eesti-Läti ühisliigas 6 mängu ning tuli kokkuvõttes 15.kohale. Võtmaks põhiturniiri kokku tegime juttu meeskonna peatreener Valdo Lipsu, katne ...
25.03.2024
Easter Tournament osaleja info, kaasa ja meelespea.

KK Viimsi/Sportland tuleb play-off seeria avamängult Ventspilsist tagasi võiduga ja asus seeriat 1:0 juhtima (0)
01.04.2022

Ajaloolises klubi päris esimeses Eesti-Läti Korvpalliliiga play-off seerias, kus KK Viimsi/Sportland läheb veerandfinaalseerias vastamisi lätlaste BK Ventspilsiga, tulevad viimsilased Lätist tagasi „poolaja võiduga“, ehk kahe võiduni mängitavat seeriat asuti 70:63 võiduga juhtima 1:0.

Alates lahtiviskest võitluslikus mängus kulges nii esimene, teine kui ka kolmas veerandaeg punkt-punkti mängus. Veerandajad vastavalt 18:16, 15:16, 22:23. Viimsilased pöörasis mängu enda kasuks viimase veerandajaga, mis võideti 15:8. Kaheksa minutit enne lõppu oli tablool viik 57:57, ent peatreener Valdo Lipsu hoolealustel õnnestus, siis initsiatiiv haarata kui Rait-Riivo Laane viienda minuti kaugviskest pääseti juhtima 62:57 ning sealt edasi tegeles Ventspils tagaajamisega, mis kulmineerus viimasel paarikümnel sekundil KK Viimsi/Sportland vabaviskejoonele saatmisega. Nii Laane kui ka Tyler Roberson tabasid kahest viskest ühe ning üksteist sekundit enne kohtumise lõppu juhtis Viimsi 68:63. Lätlaste püüded eemalt skoori kasvatada edu ei toonud ning kaitselauapalli võtnud Rain Veideman vajutas koos lõpusireeniga palli läbi rõnga seisuks 70:63.

KK Viimsi/Sportland võit on seda hinnatavam, sest seni oli Ventspils sel hoojala koduväljakul peetud 13 kohtumises püsinud võitmatu.

KK Viimsi/Sportland kapten Rain Veideman, „ See oli minu karjääri üks magusaim võit siin saalis. Ma arvan, et poisid mängisid väga hästi, hoidsime oma plaanist kinni. Nagu play-offis ikka, määravad pisiasjad ja täna õnneks meie kasuks. Nii, et pühapäeval kõik saali, meile kaasa elama.“

KK Viimsi/Sportland treener Kristjan Evart, „Täna saame Ventspilsist väga hea tundega tagasi tulla. Esimene mäng ja võõrsil võit. Mehed tegid väga mängu kaitsepoole pealt, rünnakul jäi meil veel kindlasti varu. Aga pool tööd on tehtud ha pool teed on minna. Nii, et pühapäeval kõik Viimsisse ja paneme möllu püsti.“

Tyler Roberson 15 punkti. Rain Veideman 14 punkti. Karl Johan Lips 10 punkti.

Veerandfinaalseeria teine kohtumine toimub pühapäeval, 3.aprill kell 17:00 Forus Spordikeskus Viimsi korvpalliareenil ning kolmas mäng, vajadusel, taas lätlaste koduväljakul, kolmapäeval 6.aprill.

KK Viimsi/Sportland lõpetas Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga  kuueteistkümne võidu ja kümne kaotusega kuuendal real, mis tähendas, et veerandfinaalseerias kohtutakse lätlaste BK Ventspilsiga. BK Ventspils on Läti suurklubi, 10x Läti ja Eesti-Läti Korvpalliliiga 1.hooaja meister ning osalenud läbi aastate erinevates Euroopa võistlussarjades.