28.03.2024
Leia Easter Tournament 2024 ajakavad ja tulemused:
27.03.2024
Viimsi noor meeskond võitis Eesti-Läti ühisliigas 6 mängu ning tuli kokkuvõttes 15.kohale. Võtmaks põhiturniiri kokku tegime juttu meeskonna peatreener Valdo Lipsu, katne ...
25.03.2024
Easter Tournament osaleja info, kaasa ja meelespea.

B-klassi poisid - Tallinna Meistrid! (1)
23.05.2010
Tallinna  B-vanuseklassi (1995. aastal sündinud ja nooremad) Meistrivõistlustel saavutas KK Viimsi 95/96 posite võistkond I koha.  Ülipõnevas finaalkohtumises alistati Kohila/Rapla võistkond minimaalse vahega, 61:60.
Tallinna Meistrivõistlustel (MV) osales sel aastal 12 võistkonda. Et osalejate arvu ning turniiri taset tõsta olid lisaks Tallinna võistkondadele turniirile kutsutud ka võistkonnad Harju- ja Raplamaalt.

Põhiturniiril mängiti üheringiline turniir.
Kohe põhiturniiri esimeses kohtumises said Viimsi poisid valuse kaotuse Tabasalu Palliklubilt, 64:65. Sealjuures tabas Tabasalu võiduviske koos lõpusireeniga.
Põhiturniiri mängudes jäi Viimsi veel alla Kohila/Rapla võistkonnale 62:82 , kuid ülejäänud 9 kohtumist suudeti võita, enamus nendest paarikümnepunktilise vahega.  Kokkuvõttes saavutati, kahe kaotuse ning üheksa võiduga, Tabasalu ja Kohila/Rapla järel põhiturniiri kolmas koht.

Veerandfinaalis kohtusime SK Rim võistkonnaga, keda põhiturniiril olime võitnud 104:38. Mäng algas Viimsi poolelt üsnagi uimaselt ning esimesed minutid kulges mäng tasavägiselt. Alates teisest veerandajast leidsid Viimsi poisid õige mängurütmi ning kogu kohtumine võideti veenva vahega 84:42. Resultatiivsemad olid mängus Henrik Link 19 punkti, 5 vaheltlõike ja 6 sööduga, Karl Kurmiste 17 punkti ja 9 lauapalli ning Robert Maidla 15 punkti, 8 lauapalli ja 6 vaheltlõiget.

Poolfinaali vastaseks saime Tabasalu PK võistkonna. Viimsi alustas mängu väga hästi, seisult 6:7 tehti 9:0 spurt ning esimene veerandaeg võideti 18:9.
Teise veerandaja lõpuks tuli Tabasalu järgi ning vähendas poolajaks kaotuseisu 33:31 peale.
Kolmandal veerandajal läksid vastased isegi korra 3 punktiga juhtima, kuid veerandaja lõpuks suutsid Viimsi poisid ikkagi paaripunktilise eduseisu säilitada. Neljanda veerandaja esimese kahe minutiga tabasid Raino Nurm ja Ragnar Ventsel kahepeale kolm 3-punkti viset ning  Karl Kurmiste lisas paar resultatiivset läbimurret. See vahespurt viis Viimsi poisid ette 72:58. Kuigi vastased ei andnud alla ning tabasid viimastel minutitel paar 3-punkti viset, saavutasid Viimsi poisid 81:78 võidu.
Viimsi poolelt olid resultatiivsemad Karl Kurmiste 25 punkti ja 9 lauaplliga, Raino Nurm 13 ja Sander Hüüdma 12 punktiga. Emil Metsson võitles lauast Viimsi kasuks 14 palli ning Henrik Link võttis 6 palli vahelt ning andis kaaslastele 6 resultatiivset söötu.

Finaalis kohtusid Viimsi poisid "vana tuttava" Kohila/Rapla võistkonnaga, kellele sellel hooajal oldi erinevates võistlussarjades juba korduvalt alla jäädud. Seega omas mäng lisaks turniirivõidule veelgi enam põhimõttelist küsimust- kes keda.
Mängu alustasid Kohila/Rapla poisid palju energilisemalt. Seitsme minutiga juhtisid vastased 25:7. Põhiliseks probleemiks  oli mängu alguses   kaitse, se pidanud üldse, vastastel lubati visata nii kaugelt kui ka sooritada läbimurdeid.
Esimese veerandajal lasti Kohila/Rapla võistkonnal visata tervelt 29 punkti vastates ise 16 punktiga.
Teisel veerandajal mängupilt mõnevõrra paranes ning mis peamine, kaitse saadi pidama. Poolajaks juhtisid vastased 38:31.
Teise poolaja alguses jõudsid Viimsi poisid korra küll vaid punkti kaugusele, kuid omakorda vastas spurdiga  Kohila. Sellises 6 kuni 10 punktises Kohila/Rapla eduseisus kulges mäng kuni neljanda veerandaja viimaste minutiteni.
Kaks minutit enne mängu lõppu vastaste eduseisult 57:48 viskas Raino Nurm Viimsi kasuks 7 vastuseta punkti tuues Viimsi kahe punkti kaugusele.
50 sekundit enne lõppu tabas Karl Kurmiste 3-punkti viske, viies Viimsi esmakordselt ette 58:57.
Vastased oma rünnakul ebaõnnestusid ning Viimsi sai eduseisus palli 28 sekundit enne lõppu. Palli hoiti edukalt pea rünnaku aja lõpuni ning lisaks tabas ka Kurmiste keskpositsioonilt, mängida jäi veel 6 sekundit.
Peale mõtlemisaega suutsid Kohila/Rapla poisid kolmesega mänguseisu viigistada.
Viimase rünnaku said viigiseisult Viimsi poisid ning Alan Rebane suutis sekund enne lõppu vastaselt vea välja meelitada. Kahest vabaviskest tabas üks ning viimase sekundiga ei suutnud vastased enam korvini jõuda.
KK Viimsi sai Tallinna MV finaalist magusa 61:60 võidu, mis pani väärika lõpu raskele ja vastakaid emotsioone pakkunud hooajale.
Finaalis olid resultatiivsemad Karl Kurmiste 19 ja 11 lauapalliga, Raino Nurm 13 ja Sander Hüüdma 12 punktiga kuid kindlasti tuleb märkida ära ka Emil Metsson ja Henrik Link, kes kõikides mängudes tegid suure töö kaitses ning lauavõitluses.

KK Viimsi võidukas võistkond mängis Tallinna MV kooseisus: Karl Kurmiste, Emil Metsson, Henrik Link, Sander Hüüdma, Ragnar Ventsel, Raino Nurm, Alan Joonatan Rebane, Arles Egert Lelle, Robert Maidla, Stenar Valtsov, Sander Kõiva.