28.03.2024
Leia Easter Tournament 2024 ajakavad ja tulemused:
27.03.2024
Viimsi noor meeskond võitis Eesti-Läti ühisliigas 6 mängu ning tuli kokkuvõttes 15.kohale. Võtmaks põhiturniiri kokku tegime juttu meeskonna peatreener Valdo Lipsu, katne ...
25.03.2024
Easter Tournament osaleja info, kaasa ja meelespea.

Viimsi Sügisturniiri võidukarikas viidi Moskvasse (0)
28.10.2012
Kolm päeva Viimsis, Viimsi Kooli ja Viimsi Algkooli spordihoones väldanud noorte korvpalliturniiril Viimsi Sügisturniir jagati pühapäeval tasu tehtud töö eest . Turniiri võidukarikas viidi Moskvasse, Viimsisse jäid kolmas- ja seitsmes koht.
Turniir kulmineerus finaaliga Viimsi Kooli areenil, kus esindatud oli kõik, mis ühel noorteturniiri finaalmängul olla võiks: kaks parimat meeskonda ja kõrgetasemeline korvpall, häälekas publik ning tantsutüdrukud.
Moskva, BS Trinta Korvpallikooli õpilased hoidsid küll kogu mängu vältel initsiatiivi, kuid DSN Riga poisid püsisid ohtlikus läheduses ning lõplikult sai kuldmedalite saatus selgeks alles mängu viimasel minutil. Lõppskoor BS Trinta 1 vs DSN Riga 68:60.

Kolmanda koha mängus oli KK Viimsi ühendmeeskond üle KK Paulusest, 61:43.
KK Viimsi United läbis alagrupi täisedu, kahe võiduga. Kalev Viasat alistati 46:42 ning BS Trinta 2, 49:42.
Laupäeval, veerandfinaalis alistati SK Reaal 66:57 kuid poolfinaalis jäädi suurelt alla BS Trinta 1 meeskonnale, 36:88.
“Turniiril saavutatud kohast on kindlasti olulisem, et suur hulk meie poisse said väärt mängukogemused. Õppisime igast mängust.” hindas meeskonna treener Sulev Särekanno.

KK Viimsi 2000 meeskond alistas pühapäeval seitsmenda koha mängus Kalev Viasati 49:32.
Reedel, alagrupiturniiril kogusid Viimsi 2000 poisid ühe võidu ja ühe katuse. Kindlalt alistati St.Peterburi Vasilieostrovskaja spordikool, 48:20. Teises mängus, Tapiolan Honkaga, omasid Viimsi poisid küll kogu kohtumise vältel initsiatiivi, kuid lihtsate eksimuste tõttu viimasel kolmel minutil tuli tunnistada vastase paremust 31:33.
Laupäeval, kohamängudes jäädi suurelt alla hilisemale turniirivõitjale, BS Trintale 84:22. Koduse konkurendi SK Reaaliga peeti taaskord haarav mäng, lõppskoor 47:52. Otsustavaks said vastase kordusvisked ning taaskord, meie eksimused lähivisetel viimasel kahel minutil.
“Jään üldiselt rahule. Kogesime kõiki resultaate. Alustasime võiduga ja lõpetasime võiduga, sinna vahele kolm väärt õppetundi. Mida õppisime? Mõlemas võrdses mängus said otsustavaks meie lihteksimused. BS Trinta mängu kaotasime juba enne avavilet. Tehniliselt ja taktikaliselt oleme kenasti pildil. “ võttis turniiri kokku 2000 poiste treener Tanel Einaste.

Järjekorras kaheksandast Sügisturniirist võttis osa ühtekokku 12 meeskonda: 5 Eestist, 4 Venemaalt, 2 Lätist ja 1 Soomest. Kolmel päeval peeti 30 haaravat pallilahingut.
Viimsit külastas ligi 100 väliskülalist Moskvast, St.Peterburist, Riiast ja Espoost.

Nagu igad Olümpiamängud, oli ka see Sügisturniir parim, mis on olnud! Võin liialdamata öelda, et õnnestusime taas, ehk meie külalised jäid turniiriga rahule. Paremini kui sõnad räägib meie kasuks fakt, et inimesed tahavad Viimsisse tulla ja juba täna broneerivad kohti järgmiseks aastaks. Oleme omandanud kvaliteedimärgi,” tähendas Sügisturniiri peakorraldaja Tanel Einaste, “Sportlikus mõttes ei saa turniir vajalikkuses kahelda, vaid sellised mängud viivadki edasi. Tahaksin tänada kõiki külalisi, kolleege, toetajaid ja fänne , kes järjekordse Sügisturniiri õnnestumisesse oma panuse andsid. ”